Sektörler


Otomotiv ve Yan Sanayi

Tarım Makine Sanayi

Motor ve Redüktör Sanayi

Enerji Sanayi

Sera Sanayi

Çöp Konteyner Sanayi

Oyuncak Ekipmanları Sanayi

Ulaşım Araçları İmalat Sanayi

İnşaat ve Çelik Konstrüksiyon Sanayi

Savunma Sanayi

Geri Dönüşüm Sanayi

Araç Üstü Ekipmanları Sanayi

Bağlantı Ekipmanları Sanayi

Dövme Sanayi

Döküm Sanayi

           

Yetkinliklerimiz


AR-GE

İKİZLER KALIP ürünün konsept aşamasından, nihai ürün haline gelinceye kadar, her aşamasında Solidworks, Esprit gibi, modern bilgisayar destekli tasarım (CAD-CAM) metotları, yaratıcılık ve verimliliği en üst düzeyde tutan metotlar ile tasarım çalışmaları yürütülmektedir.

Kalıphane

İKİZLER KALIP'ta tasarlanan parçaların, aynı kalitede üretilebilmesi ve tasarımın kalıba aynı şekilde aktarılabilmesi için kalıp imalat biriminde CAD-CAM metotları ile modern CNC tezgahlarının koordinasyonu sağlanmıştır. İmalatta kullanılan kalıp ihtiyacının tamamı İKİZLER KALIP bünyesindeki kalıp imalat bölümünde gerçekleştirilmektedir.

Planlama

İKİZLER KALIP gelişmiş planlama sistemi ve MRP takibinin yanında özel programlar ile tüm prosesleri sistem üzerinde takip etmektedir. Verimlilik, kalite ve sürdürülebilirlik ilkesi ile çalışan İKİZLER KALIP her geçen gün genişleyen ekibi ve sürekli yenilediği teknolojik alt yapısı ile sektörüne ışık tutmaktadır. Satış öncesi ve sonrası, CRM tabanlı ve İhracat yönetimine yönelik özel yazılım programları kullanılmaktadır.

Paketleme ve Sera Montaj

İKİZLER KALIP paketleme bölümünde güvenli ve özenle hazırlanan paketleme işlemi sağlanmaktadır. Montaj sisteminde ERP ve MRP sistemleri ile tam kontrol, üretim sonrası fonksiyonel ve görsel olabilecek üretim hatalarına karşı %100 kontrol, montaj sonrası final kontrol ve test, esnek sevkiyat sistemi aşamalarından geçmektedir.

Preshane

Sac metal şekillendirme prosesinde sac hammadde deposundan gelen ve kalite onayından geçen tüm ürünler preshane bölümümüzde işleme alınmaktadır. Tasarlanan kalıplar Kalıphaneden sonra Preshanede test denemeleri yapılmaktadır. Preshanede sera açma mekanizmasında kullanılan kaset ve çubuk, sera askı bilyası, sera bağlantı ekipmanları ve özel tasarımlara uygun sera malzemelerinin imalatını uzman personel ve yeni teknolojik makine parkında zamanında üretim yapmaktadır.

Kalite Güvence

Sürdürülebilir büyümenin ardındaki gerçek itici güç, Ar-Ge'ye ayrılan kaynaktır. Pazarda var olmanın merkezindeki gerçek ise kalitedir ve biz bunu çok iyi biliyoruz. Profesyonel düşünün, farkımızı görün!